polowanie na świerszcze

W mojej miejscowości niezliczona ilość świerszczy, które są bardzo głośne. Nigdy w Polsce nie słyszałam ich aż w takim natężeniu. Chińczycy nie marnują nic, obecność świerszczy świetnie wykorzystują. Jest bardzo wiele różnych pomysłów łapki na świerszcze, co chińczyk to pomysł, opiszę jeden z nich, bo wyglądał najbardziej profesjonalnie. Do długiego kija (bardzo często jest to bambus) przywiązuje się, bądź przykleja taśmą wędkę, na końcu wędki przymocowuję się (większość nas w dzieciństwie posiadała klejącą łapkę, która przyklejała się znakomicie do wszystkiego a zostawiając ją na dłużej na ścianie,pozostawiała tłusty ślad). Wyruszając na polowanie, trzeba pamiętać o butelce, do której można wrzucić złapane owady no i przyda się sokoli wzrok, bo nie jest łatwo je wypatrzeć wysoko na drzewie pośród drzew, wieczorem przyda się latarka.

Co się robi z upolowanym świerszczem ? Grilluje i zjada, jest to bardzo popularna przekąska. Muszę przyznać, że nie smakuje źle, ale nie jest to mój ulubiony przysmak.

Na jednym z marketów w Szanhgaju, można kupić świerszcze w wiklinowych koszyczkach, ale te świerszcze raczej nie były przeznaczone do jedzenia, bardziej jako pupile, na stoisku obok można było kupić niezliczoną ilość malutkich owadów w specjalnie opisanych plastikowych pudełkach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii chiny i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>