efektowne dziecięce spodnie :)

Kiedy po raz pierwszy jechałam w autobusie  w Chinach, bardzo zdziwiłam się ilością  zobaczonych dziecięcych pośladków. Każde chińskie dziecko obowiązkowo jest ubierane w spodnie z otworem, i to obojętnie czy w zimie czy w lecie. Dlaczego?, zadałam to pytanie pewnej znajomej mamie chińskiej (poniżej moje zdjęcie z jej synkiem właśnie w tych rewelacyjnie przewiewnych spodenkach).

Po pierwsze, pampersy są drogie, więc tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na ich używanie, po drugie, jest to bardzo wygodne i dziecko się nie poci. Faktycznie tą wygodne można zaobserwować na każdym kroku, niejednokrotnie spotkałam się z widokiem sikających np. na środku chodnika dzieci, i nikt nie musi się martwić o zdejmowanie spodenek. Nieprawdaż, że pomysłowe?

Będąc już w tej tematyce, opisze jedną sytuację, z którą spotkałam się, stojąc na przystanku. Zatrzymał się autobus, w Chinach pasażerowie wchodzą do autobusu przednim wejściem a wychodzą środkowym. ( wchodzi się przednim wejściem żeby wrzucić do skrzyneczki, która znajduje się obok kierowcy pieniądze za przejazd, także bilety i kontrolerzy w autobusach nie istnieją), wracając do mojej historii, ze środkowego wejścia do autobusu wyłoniła się mama z małą dziewczynką, podróżowały autobusem, a dziewczynka poczuła potrzebę oddania moczu, więc ustawiły się na schodkach, mama ją zgrabnie przytrzymała a dziewczynka wysikała się na ulicę, chodnik, tudzież przechodniów bez większych problemów, nikt z osób czekających na przystanku nie zwrócił na to uwagi, po wszystkim zamknęły się drzwi i autobus spokojnie odjechał.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii chiny i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „efektowne dziecięce spodnie :)

  1. ~Patryk pisze:

    Hahaha, ciekawe rozwiązanie :) Pozdrawiam!

  2. ~Marcin pisze:

    Pisz częściej Aśka, co chwile zaglądam czy coś dodałaś, bo rewelacyjnie tak sobie poczytać o Chinach od osoby która zna je ze strony życia codziennego w tym państwie a nie pokazuje tylko największych atrakcji turystycznych. Udało ci sie! :)

  3. ~Ola pisze:

    Zahartowane dzieciaki ;) Nawet późną jesienią tak chodzą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>