praca marzeń ? + ciekawy zakaz

Dzisiaj jak w temacie o pewnym zakazie i o pracy marzeń?

Z tym zakazem po raz pierwszy spotkałam się w pociągu, kiedy ujrzałam taka tabliczkę:

Dosłownie zakaz plucia :) i już tłumaczę dlaczego. W Chinach obojętnie czy to w dużym, czy mniejszym mieście, obojętnie czy kobieta czy mężczyzna i obojętne od wykonywanego zawodu WSZYSCY PLUJĄ, muszę podkreślić że to nie jest normalnie plucie, to jest charkanie. Może to trochę nie smaczne o tym pisać, ale to tak jak mamy kaszel i jakaś potworna flegma nam zalega, wtedy należy ją odcharknąć. W Chinach na każdym kroku można to usłyszeć , tak jakby  narodowy znak rozpoznawczy. Muszę przyznać że bardzo razi to nasze polskie poczucie kultury osobistej i estetyki  i nie można się do tego przyzwyczaić. Przykład: Jadąc w taksówce, pan taksówkarz na czerwonym świetle otwiera drzwi i wypluwa to co musi, kierowcy autobusów usuwają to co im zalega w płucach przez okna, plują wszędzie i wszyscy z charakterystycznym odgłosem, który słychać co chwilę. Dlatego też jest zakaz plucia w pociągu, kolejną tabliczkę z zakazem, znalazłam przymocowaną na murze świątyni. Co ciekawe pluć w pociągu nie można, ale śmiecić wręcz chyba trzeba, bardzo proste, kończysz coś jeść, czy pić, rzuć to pod nogi sobie lub sąsiadowi. Plucie, wypluwanie w restauracjach resztek jedzenia, kości, skórek, ości jest ogólnie powszechne, zazwyczaj na stół, chociaż i w niektórych miejscach spotkałam się z rzucaniem tego pod stół.

 

W drugiej części wpisu – praca marzeń ?

W chińskich szpitalach, niektórych domach handlowych, miejscach gdzie dużo osób jednocześnie korzysta z windy. W środku windy stoi pani, ubrana niczym stewardesa i obsługuje windę, przyciskając za nas guziczki i informując pasażerów na którym piętrze się znajdują , w szpitalu dodatkowo informuje jakie oddziały się znajdują  na danym piętrze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii chiny i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „praca marzeń ? + ciekawy zakaz

  1. ~Bluszcz pisze:

    O fuj! ciekawe ale trochę obleśne:)

  2. ~bernikula pisze:

    Ojjj, rzeczywiście mało kulturalne i nawet rzekłabym, że obrzydliwe… No, ale co kraj to obyczaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>